מהי שפיכה

מהי שפיכה

השפיכה היא למעשה הוצאת הזרע שעובר דרך צינור השופכה עד לקצה איבר המין של הגבר. השפיכה מתבצעת לאחר גירוי מיני והיא למעשה האקט שמסיים את המשגל. גברים רבים סובלים מתופעה שנקראת שפיכה מוקדמת, שמשמעותה שפיכה זמן קצר מאד לאחר שהחל האקט המיני. תרופות טבעיות וכימיות יכולות לעזור לעכב את השפיכה.

שלבי השפיכה

תהליך השפיכה מתבצע בשלבים, רובם אינם נראים לעין או מורגשים במהלך האקט המיני. השלב הראשון הוא השלב הקדם-שפכתי. במהלך השלב הזה מוגבר הלחץ במערכת צינורות הזרע כתוצאה מהגירוי המיני. השלב הזה יכול להתחיל עוד בשלב המשחק המוקדם, כאשר יש גירוי מיני. במהלך השלב הזה הגבר שולט למעשה בשפיכה והוא יכול לעכב אותה.

השלב הבא בתהליך השפיכה הוא שלב ההתפרצות. זהו שלב שהוא למעשה רפלקס בלתי נשלט, לא ניתן לשלוט עליו או להפוך אותו. במהלך השלב הזה הזרע מגיע אל קצה צינורות הזרע ונשפך החוצה. זה קורה לאחר התכווצויות של שרירי בסיס הפין, לרוב כשהאקט המיני מגיע לשיאו.

במקרים בהם הגבר סובל משפיכה מוקדמת, שלב זה יכול להגיע עוד לפני שהאקט המיני הגיע לשיא. גברים רבים מרגישים לא בנוח כאשר זה קורה ומעדיפים לעכב את השפיכה באמצעים שונים.

מבחינה פיזיולוגית, התהליך מתחיל עוד באשכים. הזרע יוצא מהאשכים ומתווסף אל נוזל של בלוטת הזרע והערמונית. לאחר מכן, נסגר צוואר שלפוחית השתן ומתחילות התכווצויות חוזרות וקבועות של שרירי בסיס הפין. ההתכווצויות האלו מתרחשות במהלך המגע המיני, כאמור בדרך כלל לקראת סופו. בסוף התהליך מתבצעת השפיכה עצמה, כאשר נוזל הזרע נפלט דרך צינור השופכה החוצה.

שפיכה מוקדמת – מה זה אומר?

שפיכה מוקדמת מתבצעת בתחילת או באמצע האקט המיני, לרוב דקות מעטות אחרי שהאקט התחיל. הגבר לא יכול לשלוט על השפיכה והיא מתבצעת לפני שהאקט המיני הגיע לשיאו. עבור גברים רבים, וגם עבור הנשים שלצדם, מדובר ברגע מביך ולא נעים.

הם מתקשים להנות מיחסי המין ולעיתים מפתחים חרדת ביצוע בגלל הפחד משפיכה מוקדמת. בדומה למצב של אין אונות, אז הם מתקשים לייצר זקפה, מצב של שפיכה מוקדמת פוגע בתפקוד המיני, מוריד את החשק ולעיתים מייצר גם בעיות בזוגיות ובאינטימיות.

בעיות של שפיכה מוקדמת ניתן לפתור באמצעות טיפול רפואי תרופתי ובאמצעות כמוסות טבעיות מסוגים שונים המוצעות על ידי חברות מתמחות. חשוב לציין שלפני כל טיפול צריך לעבור אבחון ולקבל ליווי מקצועי של הרופא המטפל.

גברא פרו – פתרון טבעי לבעיות שפיכה מוקדמת

בעיות שפיכה מוקדמת מפריעות לתפקוד המיני ויוצרות תחושה של אכזבה וקושי במערכת היחסים המינית. באמצעות כמוסות טבעיות של גברא פרו, העשויות מחומרים טבעיים ומאושרות לשיווק בארץ, בארצות הברית ובאירופה תוכל לשפר משמעותית את התפקוד המיני להאריך את משך המשגל ובכך לעכב ולהתגבר על התופעה של שפיכה מוקדמת. כל זאת ללא תופעות לוואי וסיכונים מיותרים.